Press "Enter" to skip to content

Ракометарките на Феникс имаа реми на полувреме против Чаир, но се поразени

Чаир – Феникс АМС 44:38 (20:20)

Екипата на Феникс АМС од Битола доживеа нов пораз во женската Суперлига, овој пат на гостински терен кај Чаир со резултат 44:38, полувреме 20:20, во натпревар кој понуди голем број на голови и во кој не се играше премногу активно во одбраната.Првиот дел беше изедначен 20:20, така се играше и на стартот на вториот дел, но ЖРК Чаир влезе во серија, од 26:25 замина на 31:25 и беше лесно потоа да се игра.Најдобра кај битолчанки беше Ризоска која постигна 17 гола.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »