Press "Enter" to skip to content

Во Битола 13 нови позитивни на ковид-19, оздравени 18, активни 484 случаи

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени се 1.309 тестирања, а регистрирани се 156 нови случаи на КОВИД-19, од Битола се 13.

Регистрирани сe 326 оздравени пациент од Битола се 18.

Во Битола до сега има 7.783 лица кои биле или се позитивни на ковод-19, а активни се 484 случаи.

Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 10 починати лица, нема од Битола.

Досега во земјата се направени вкупно 1.409.078 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 206.233, бројот на оздравени пациенти е 191.132, на починати е 7.242, а бројот на активни случаи изнесува 7.859.

More from ВестиMore posts in Вести »