Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температура до 18 степени, од утре заладување

Денес, вторник, 9 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со умерен северен ветер. Температурата во Битола до 18 степени.

Утре, среда, 10 ноември, во Битола времето ќе биде претежно облачно и свежо со умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »