Press "Enter" to skip to content

Денес високи бројки на нови позитивни, 86 во Битола, оздравени 21, починато едно лице, активни 548 случаи

Досега во земјата се направени вкупно 1.412.395 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 206.910, бројот на оздравени пациенти е 191.649, на починати е 7.255, а бројот на активни случаи изнесува 8.006.