Press "Enter" to skip to content

Коњановски го доби уверението, утре примопредавање на функцијата градоначалник на Битола

Новиот градоначалник на Битола, Тони Коњановски, денес го доби уверението за градоначалник, кој му во врачи претседателот на Општинската изборна комисија, Игор Талевски.

За утре е закажано примопредавањето на функцијата градоначалник на Општина Битола, во 11 часот, кога актуелната градоначалничка Наташа Петровска и официјално ќе му ја предаде функцијата на новоизбраниот градоначалник Тони Коњановски.

More from ВестиMore posts in Вести »