Press "Enter" to skip to content

Во Битола умерено до значително облачно и посвежо, температура до 12 степени

Денес, среда, 10 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде умерено до значително облачно и посвежо. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, четврток, 11 ноември, во Битола времето ќе биде претпладне значително облачно, по одделни котлини со услови за појава на магла. Попладне со променлива облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 11 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »