Press "Enter" to skip to content

Во Битола умерено облачно со слаб до умерен ветер

Денес, четрток, 11 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, петок, 12 ноември, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне по одделни котлини со услови за појава на магла. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 15 степени.