Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 14 степени.

Денес, петок, 12 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, сабота, 13 ноември, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »