Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температура до 14 степени

Денес, сабота, 13 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, недела, 14 ноември, во Битола, времето ќе биде сончево со умерена облачност, претпладне по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »