Press "Enter" to skip to content

Во Битола умерено до значително облачно, температурата до 13 степени

Денес, недела, 14 ноември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде умерено до значително облачно. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, понеделник, 15 ноември, во Битола времето ќе биде наутро ќе има појава на магла. Преку денот ќе биде умерено до значително облачно. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата во Битола до 13 степени.