Press "Enter" to skip to content

Во Битола зголемена облачност, температурата до 14 степени

Денес, понеделник, 15 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, ќе има зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, вторник, 16 ноември во Битола, времето ќе биде променливо облачно со поголема ниска облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 14 степени.