Press "Enter" to skip to content

Денес во Битола 8 нови позитивни на ковид-19, оздравени 42, починато едно лице на 65 години

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 1.483 тестирања, а регистрирани се 172 нови случаи на КОВИД-19, од кои во Битола се 8.

Регистриран e 381 оздравен пациент од Битола се 42.

Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 9 починати лица едно починато лице е од Битола на возраст од 65 години.

Досега во земјата се направени вкупно 1.430.424 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 209.449, бројот на оздравени пациенти е 193.781, на починати е 7.337, а бројот на активни случаи изнесува 8.331.

More from ВестиMore posts in Вести »