Press "Enter" to skip to content

16 гола на Ризовска, но малку за победа на Феникс АМС над Шампион (фотогалерија)

Шампион – Феникс АМС 37:32 (16:11)

Ракометарките на Феникс АМС во 9. коло од Женската лига,  на гостувањето кај екипата на Шампион се поразени со  37:32.Уште од почетокот Шампион имаше контрола на играта и резултатот, поведе со 7:4 и 10:5 и најави триумф. До крајот на првиот дел Феникс не успеа да ја намали негативата и на пауза имаше минус од пет гола, 16:11.

Во продолжението Феникс успеа да намали на минус еден, кога беше 18:17. Потоа следуваше нова серија на Шампион со која го вратија водството и до крај го сочуваа за нови три бода.Во тимот на Феникс убедливо најефикасна беше репрезентативката Емилијана Ризоска со 16 гола.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »