Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне значително облачно, попладне намалување на облачноста

Денес, вторник, 16 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне умерено до значително облачно, попладне облачноста делумно ќе се намали и ќе преовладува умерено облачно време. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, среда, 17 ноември, во Битола времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »