Press "Enter" to skip to content

И по градското дерби со Олд Бојс, Јени Маале вторпласиран без примен гол 630 минути

Јени мале – Олд Бојс 0:0

Во рамките на 7. коло од општинската лига, во Битола се одигра градското фудалско дерби помеѓу Јени Маале и Олд Бојс, кое заврши без голови 0:0.

Во малкуте шанси кои ги имаше на натпреварот екипата на Јени Маале во 42. минута  ја погоди стативата Васко Наумовски и во 78. минута  капитенот Никола Пискачев постигна гол кој беше поништен поради офсајд позиција.

Важно е да се каже дека екипата на Јени Маале е се уште без примен гол цели 630 минути.

До крајот на оваа полузезона имат уште 2 натпревари на кои се надеваат дека ќе ја сочуваат споствената мрежа и би постигнале рекорд.

Моменталната табела екипата на Јени Маале се наоѓа на второто место со 17 освоени бодови.

More from СпортMore posts in Спорт »