Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 12 степени

Денес, среда, 17 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, четврток, 18 ноември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно ќе има услови за слаб локален дожд. Температурата во Битола до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »