Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 15 степени

Денес, четврток, 18 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, петок, 19 ноември, времето ќе биде умерено до значително облачно. Ќе се задржи малку посвежо и ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »