Press "Enter" to skip to content

Во Битола умерено до значително облачно

Денес, петок, 19 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде умерено до значително облачно, попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, сабота, 20 ноември, во Битола, времето ќе биде умерено облачно, попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 13 степени.