Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно, во текот на денот облачноста ќе се намалува

Денес, сабота, 20 ноември, во Битола, според прогнозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде наутро умерено до значително облачно, во текот на денот облачноста ќе се намали и ќе преовладува сончево време. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, недела, 21 ноември, во Битола, времето ќе биде наутро студено, по одделни котлини со ниска облачност, преку денот претежно сончево со слаб јужен ветер. Температурата во Битола до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »