Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец

Денес, недела, 21 ноември, во Битола во текот на денот ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 16 степени.

Утре, понеделник, 22 ноември, во Битола времето ќе биде претежно облачно со можни повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 146 степени.