Press "Enter" to skip to content

Во Битола умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, понеделник, 22 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе започнат во пладневните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, врорник, 23 ноември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд претежно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец поизразен попладне. Температурата во Битола до 14 степени.

 

More from ВестиMore posts in Вести »