Press "Enter" to skip to content

Во Битола 6 нови позитивни, оздравени 32, починато едно лице, 666 активни случаи

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени се 1.179 тестирања, а регистрирани се 155 нови случаи на КОВИД-19, од кои во Битола се 6.

Регистрирани сe 387 оздравени пациенти од Битола се 32.

До сега во Битола има 8.364 лица кои биле или се позитивни на ковод-19, а активни се 666 случаи.

Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 13 починати лица, едно починато лице е од Битола  на 68 години.

Досега во земјата се направени вкупно 1.450.215 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 212.375, бројот на оздравени пациенти е 196.636, на починати е 7.449, а бројот на активни случаи изнесува 8.290.

More from ВестиMore posts in Вести »