Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно, со повремен локален дожд

Денес, вторник, 23 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно, со повремен локален дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Во Битола температурата до 11 степени.

Утре, среда,  24 ноември, во Битола, времето ќе биде претпладне облачно со слаб до умерен ветер од северен правец, попладне облачноста ќе се намалува. Во Битола температурата до 8 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »