Press "Enter" to skip to content

РК Еурофарм Пелистер изразува длабоко сочувство и ја откажува фан-зоната

РК Еурофарм Пелистер ја известува јавноста дека предвидената фан-зона со забавни и спортски активности пред натпреварот Еурофарм Пелистер – Татабања се откажува по веста за страотната несреќа во Бугарија, во која загинаа десетици македонски државјани.

Натпреварот Еурофарм Пелистер – Татабања редовно ќе се одигра од 18:45 часот.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »