Press "Enter" to skip to content

во Битола претежно облачно, попладне намалување на облачноста

Денес, среда, 24 ноември, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно. Кон крајот на денот облачноста делумно ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен, а попладне слаб ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 7 степени.

Утре, четврток, 25 ноември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 7 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »