Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 10 степени

Денес, четврток, 25 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 10 степени.

Утре, петок, 26 оември, во Битола времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне врнежите ќе престануваат. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 10 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »