Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: по претрес на стан и возило приведени син и татко, синот за поседување, таткото за попречување на полициски службеници

На 25.11.2021 во 17.30 часот на ул. „Партизанска” во Битола, полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода две лица на возраст од 25 и 56 години, двајцата од Битола. При претрес во домот и возилото „мерцедес” на едното лице, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, пари во различни апоени и други предмети кои потекнуваат од кривично дело.

При претресот, неговиот татко ги попречувал полициските службеници во извршување службени дејствија.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.