Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, петок, 26 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен и југоисточен правец. Температурата во Битола до 9 степени.

Утре, сабота, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 9 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »