Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, попладне и во текот на ноќта со врнежи од дожд

Денес, недела, 28 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Упрвата за хисрометоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, попладне и во текот на ноќта со врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни и поројни. Ќе дува умерен до засилен, а повремено и силен ветер од јужен правец. Максималната температура во Битола ќе бидедо 15 степени.

Утре, понеделиник, 29 ноември, во Битола времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Максималната температура во Битола ќе бидедо 10 степени.