Press "Enter" to skip to content

Во Битола биде сончево со мала облачност, температурата до 4 степени

Денес, среда, 1 декември, во Битола, според прогнзите на метеоролозите на Управата за хисрометеоролошки работи, по студеното утро, преку денот времето ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Температурата во Битола до 4 степени.

Утре, четврток, 2 декември, во Битола времето ќе биде утрото студено, преку денот сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 10 степени.