Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 10 степени

Денес, четврток, 2 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а попладне на места засилен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 10 степени.

Утре, петок, 3 декември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со умерен, повремено засилен јужен ветер. Попладне ќе има локални врнежи од дожд. Температурата во Битола до 13 степени.