Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со слаб до умерен ветер од северен правец

Денес, сабота, 4 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне променливо облачно и слаб до умерен ветер од северен правец поизразен од изутрина и претпладне. Попладне облачноста ќе се намали. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, недела, 5 декември, во Битола, времето ќе биде наутро ќе има услови за појава на магла. Преку денот ќе биде променливо облачно со слаб до умерен јужен ветер. Попладне можни локални врнежи од дожд. Температурата во Битола до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »