Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, утре врнежи од дожд

Денес, недела, 5 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен јужен ветер. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, понеделник, 6 декември, времето ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег, на места врнежите ќе бидат пообилни.  Температурата во Битола до 10 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »