Press "Enter" to skip to content

Во Битола 35 нови позитивни и 35 оздравени пациенти

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.720 тестирања, а регистрирани се 276 новислучаи на КОВИД-19, во Битола се 35.

Регистрирани сe 249 оздравени пациенти од Битола се 35.

Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 5 починати лица нема од Битола.

Направени се  преку ЦЈЗ Битола 72 и преку “Плодност“ 48 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 1.484.645 тестирањана Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 217.301,бројот на оздравени пациенти е 203.574, на починати е 7.641, а бројот на активни случаи изнесува 6.086.