Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно и постудено со врнежи од дожд, температурата до 5 степени

Денес, вторник, 7 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно и постудено со врнежи од дожд. Ќе дува засилен северен ветер. Температурата во Битола до 5 степени.

Утре, среда, 8 декември, во Битола времето ќе биде наутро студено, а преку денот претежно сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 5 степени.