Press "Enter" to skip to content

Фан-зона пред натпреварот Еурофарм Пелистер – Спортинг Лисабон – спонзорирана од Златен даб!

7 декември 19:00 часот во подтрибинскиот простор на спортската сала „Боро Чурлевски“ – Битола
– детско катче, анимација и наградна игра за најмладите
– загревање за натпреварот со пиво и навивачки песни
– продажба на клупски обележја, навивачки реквизити и сувенири со клупското лого по рекламни цени
– запознавање на првото издание на клупскиот магазин на РК Еурофарм Пелистер (бесплатно издание)
 
20:45 – Почеток на натпреварот од ЕХФ Лига Европа
Еурофарм Пелистер – Спортинг Лисабон
More from КомерцијаMore posts in Комерција »