Press "Enter" to skip to content

Во Битола 5 нови позитивни, оздравени 26, активни 494 случаи

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа, се направени 1.478 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на КОВИД-19, од Битола се 5.

Регистрирани сe 275 оздравени пациенти од Битола се  26 пациенти.

Во Битола до сега има 8.883 лица кои биле или се позитивни на ковид, а активни се 494 случаи.

Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 7 починати лица нема од Битола.

Направени се 1.478 тестови преку “Плодност“ 34 ковид тестови.