Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и со врнежи од дожд

Денес, петок, 10 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 9 степени.

Утре, сабота, 11 декември, во Битола времето ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои моѓар да бидат и од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 3 степени.