Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно, преку целиот ден со пообилни врнежи

Денес, сабота, 11 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде облачно, преку целиот ден со пообилни врнежи. Ќе дува слаб до умерен, во утринските часови засилен ветер од југоисточен правец, а попладне ветерот ќе го промени правецот во северен. Температурата во Битола до 4 степени.

Утре, недела, 12 декември во Битола, времето ќе биде променливо облачно, ао можност за  слаби врнежи од дожд и снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 5 степени.