Press "Enter" to skip to content

Во Битола 24 нови позитивни, оздравени 13, починато 1 лице

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени се 3.608 тестирања, а регистрирани се 377 нови случаи на КОВИД-19, од нив Битола во 24.

Регистрирани сe 307 оздравени пациенти од Битола се 13.

Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 12 починати лица, едно починато лице е од Битола на 67 години.

Направени се преку Битола 91 и преку “Плодност“ 52 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 1.500.087 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 219.100, бројот на оздравени пациенти е 205.700, на починати е 7.723, а бројот на активни случаи изнесува 5.677.

More from ВестиMore posts in Вести »