Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно и студено со врнежи од дожд

Денес, недела, 12 декември, во Битола времето ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 5 степени.

Утре, понеделник, 13 декември во Битола времето ќе биде променливо облачно и студено со умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 3 степени.