Press "Enter" to skip to content

Пелистер прими гол во 89. минута и е поразен во Струмица од Академија Пандев

Акаденија Пандев – Пелистер 0:1 (0:0)

Екипата на Пелистер не издржа уште една минута до крајот на натпреаврот и со пораз се враќа во Битола. Академија Пандев постигна гол, но битолчани промашија шанса за израмнување и да донесат бод во Битола.

Пелистерци започнаа со целосна дефанзива, а во 9. минута Мартин Мирчевски упати удар кон Пелистер. Пелистер не искористи грешка на домашниот голман за водство.

Во второто полувреме во 53. минута Академија се обиде дапостигне гол,  а во 82. минута Здравевски биеше дијагонално, но среќата ги помилува струмичани и топката помина крај голот. Бихорац искористи една одлична асистенција на Мирчевски и погоди за победа.

More from СпортMore posts in Спорт »