Press "Enter" to skip to content

Феникс АМС поразен во Битола од Деспина (фото)

Феникс АМС – Деспина 20:31 (8:13)

Екипата на Феникс АМС од Битола е поразена во Битола од тимот на Деспина со резултат 20:31, полувреме 8:13. Гостинската екипа во Битола уште од самиот старт имаа резултатска предност поведоа со 0:3, во продолжение дојдоа до резултат од +5, 5:10, а до паузата ја задржаа таа предност, 8:13.Во вториот дел, се одржуваше расликата од 4-5 гола, а дојдоа до резултат 10:14. Потоа прилепчанки зголемија на 10:19 и веќе немаше дилеми до крајот околу победникот на овој натпревар.Македонската репрезентативка Емилијана Ризоска даде 11 гола, но тоа беше премалку за Феникс. 

More from СпортMore posts in Спорт »