Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и студено

Денес, понеделник, 13 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и студено со умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 5 степени.

Утре, вторник, 14 декември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно и студено со умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 5 степени.