Press "Enter" to skip to content

Битолчанка барана за издржување казна уапсена во Радовиш

Вчера во 12.00 часот во Радовиш, полициски службеници од полициска станица Радовиш ја лишиле од слобода 42 годишната од Битола.

За неа била распишана потерница за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело „тешка кражба”.

Лицето било спроведено во Казнено – поправна установа „Затвор Идризово”, информираат од МВР.