Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и студено

Денес, вторник, 14 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и студено. Претпладне ќе има врнежи од дожд и снег. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 3 степени.

Утре, среда, 15 декември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 2 степени.