Press "Enter" to skip to content

Во Битола умерено до значително облачно и студено

Денес, четврток, 16 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде умерено до значително облачно и студено. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола 4 степени.

Утре, петок, 17 декември, во Битола времето ќе биде променливо облачно со умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола 4 степени.