Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температура до 6 степени

Денес, петок, 17 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 6 степени.

Утре, сабота, 18 декември, во Битола времето ќе биде променливо облачно со повремен локален снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 5 степени.