Press "Enter" to skip to content

Тројца средношколци со медали на државното првенство во шах (фото)

Сојузот на училишен спорт од Битола заедно со Општина Битола учествуваа на државното првенство во Скопје во шах, кој го организира Федерацијата за училишен спорт, на кое учествуваа 1о ученици.Битолчани одлично се претставија на ова државно првенство и освоија одлични пласмани, а тројца од нив освоија медали.Прво место освои Ана Марија Нечова од Гимназијата “Ј.Б.Тито“, третопласирана е Елена Наумова од СОМУ “Јован Калаузи“, а исто така трето место освои Марјан Христовски од СОТУ “Ѓорѓи Наумов“.

More from СпортMore posts in Спорт »