Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево, температурата до 4 степени

Денес, недела, 19 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 4 степени.

Утре, понеделник, 20 декември, во Битола ќе биде сончево. Ќе дува умерен претежно северозападен ветер. Температурата во Битола до 7 степени.